Novosti

Povrat investicije sustava daljinskog očitanja

Opravdavanje troškova naprednih sustava daljinskog očitanja može biti izazovno ako uštede nisu odmah vidljive ili ako je teško razdvojiti uštede ostvarene korištenjem samog sustava u odnosu na uštede ostvarene drugim mjerama energetske učinkovitosti. Također, uštede su onoliko dobre koliko je trud koji tvrtka ulaže u praćenje i djelovanje na temelju podataka dobivenih iz sustava daljinskog očitanja.

Maksimiziranje koristi: uštede i aktivno upravljanje

Studija koju je proveo UNDP donosi sljedeću statistiku temeljenu na svjetskoj praksi: jednostavna implementacija sustava daljinskog očitanja i e-panela donosi uštede od 5%. Aktivnim pristupom upravljanju energijom te uštede mogu doseći 20-30%.

Dakle, dok osnovna implementacija naprednih sustava mjerenja može donijeti određene uštede, pravi potencijal leži u aktivnom korištenju prikupljenih podataka. To znači redovito praćenje, analiza i primjena mjera za poboljšanje energetske učinkovitosti ključni su za maksimiziranje koristi ovih sustava.

Kormilar energije: sustav daljinskog očitanja za učinkovitu navigaciju

Sustav daljinskog očitanja zajedno s pratećom aplikacijom za nadzor predstavlja nezaobilazan alat koji se može usporediti s modernim navigacijskim instrumentima koje koristi kapetan na brodu. Baš kao što ti instrumenti omogućuju kapetanu precizno praćenje pozicije, smjera i uvjeta plovidbe, tako i ovaj sustav i aplikacija s raznolikim vizualizacijama podataka, korisnim usporedbama i alarmiranjem omogućuje precizno praćenje potrošnje energije i uvjeta u poslovnom okruženju. Time se osigurava sigurno i efikasno upravljanje resursima, omogućujući poslovnim subjektima da budu ‘kormilari’ svog energetskog puta ka net zero.

Author

Emasys

Implementiramo prilagođena rješenja daljinskog očitanja u svrhu smanjenja potrošnje energenata i vode za višu operativnu učinkovitost i konkurentnost poslovanja te za zeleniju budućnost.